KULTURA      SPORT      VEŘEJNÁ SPRÁVA      VOLNÝ ČAS     

Aktualizace
21.06.2017
23:20:42

Právě nás čte: 169 čtenářů

 


Hlavní stránka
Zdravotnictví
Kultura
Školství
Veřejná správa, politika
Církve
Podnikání
INZERCE
Doprava
Internet a počítače
Fotografujeme
Sport


Turistika

Zábava
Příroda
Historie
Volný čas
Stíny
Domácnost


Informace z tišnovska
Mapa tišnovska
Tišnov město
www kamera Tišnov nádraží
www kamera Tišnov náměstí
Meteostanice Tišnov

Veřejná správa
Obce tišnovska - www, mail
Kraj Jihomoravský
Kraj Vysočina
Důležité regionální telefony

Turistické zajímavosti
Moravský kras
Hrad Pernštejn
Hrad Veveří
Zámek Rájec
Zámek Lysice
Zámek Rosice
Žďárské vrchy
Českomoravská vysočina
Brněnská přehrada
Klášter Porta Coeli
Rozhled na Tišnov
Cestovní kancelář BANANATRAVEL
Stavy a průtoky jihomoravských řek

Informace z ČR
TV dnes
počasí
jízdní řády
telefonní seznam
práce
peníze
na mapě
doprava v kraji
v českém internetu

Sport
SK HC Tišnov
Atletický klub Tišnov
SK basketball Tišnov
Volejbalový klub Tišnov
AFK Tišnov
Sokolská župa pernštejnská
Šachový klub Sokol Tišnov

Kultura na tišnovsku
Program kina Svratka
Muzeum Předklášteří
Galerie Ad Astra Kuřim
Kulturní přehled na www.tisnov.cz
Společenské centrum Kuřim
knižní nakladatelství Sursum
Divadlo PRKNO Veverská Bitýška
Kruh přátel hudby Tišnov
Jamborova galerie Tišnov
Galerie Z ruky Křížovice
Libušina galerie Malhostovice

Pro děti a mládež
škola
Dům dětí a mládeže Tišnov
Gymnázium Tišnov
Mateřské centrum Studánka


 

 

Hotel Květnice – perla Tišnova? - Pohne s někým výhled z oken radnice na zoufalý stav hotelu?    

15.02.2017   xyz   Aktuality   Hodnocení článku: 2,5   Počet zhlédnutí ( 7661 )


Hotel Květnice býval po desetiletí pojmem Tišnova (založen 1925). V dobách, kdy fungoval jako skutečný hotel se třemi hvězdičkami, jely všechny jeho provozy jako seřízený dvanáctiválec Ferrari.

Restaurace s kapacitou cca 90 míst nabízela kvalitní jídla, polední „meníčka“, pořádala tematické gastronomické akce. Snídaně pro hotelové hosty byly od 7.00 hod., otvírací doba 10.00 – 22.00 hod. Tady jste si dali dobrou kávu, vyřídili pracovní oběd, užili si večeři s přáteli. Zde se konala četná jednání o budoucnosti mnoha firem i města Tišnova.

Z boční strany byla nejproduktivnější část budovy - bufet, kde se denně prodalo 100 teplých jídel, byla tam výrobna studené kuchyně a byl místními i dojíždějícími velmi oblíben.

Provozy doplňovala vinárna, která fungovala 5 dní v týdnu od 19.00 do 02.00 hod. pro 30–40 hostů. Bylo to oblíbené místo pro různé oslavy, svatby a promoce.

Hotelová část nabízela 22 pokojů, z toho 2 jednolůžkové, 19 dvoulůžkových (z toho 6 s možností přistýlky) a 1 apartmá. Samozřejmostí byla nonstop recepce, kde si hosté mohli zakoupit drobné občerstvení, drogerii i dárkové zboží.

Ještě si pamatujeme doby, kdy před hotelem parkovaly Neoplany a kdy po snídani nasedali zahraniční hosté do svých aut, aby pokračovali v dovolené, jeli na jednání nebo na brněnské výstaviště.

Hotel Květnice, symbolicky překrytý stínem tišnovské radnice.

Ta doba skončila. Celý provoz se stal postupně ostudou Tišnova, kdy bufet byl zrušen, byla tam obuv, potom herna, automaty, pivnice. Teď se tam buduje Turistické informační centrum a veřejné záchodky a Tišnov bude ve své budově platit nájem cca 20.000 Kč měsíčně! Restaurace je otevřena dva!!! dny v týdnu a nabízí jednu polévku a 4!!! jídla. Vinárna nefunguje. Recepce funguje tak, že ani kontrola ČOI tam nikoho nenašla. V ubytovací části si vedoucí hotelu vytvořil bydlení a v pokojích pro hosty jsou nyní ubytováni polští dělníci (před tím i různé „existence“). O monstrózní zahrádce, hyzdící náměstí a zabírající potřebné místo, kde v létě nikdo není a v zimě je sníh, je škoda mluvit.

Díky zahrádce ubyla parkovací místa, hosté hotelu nezastaví před vchodem (jací hosté?) a zhoršil se výjezd z parkoviště. A až jednou nějaké auto nedobrzdí, modlete se, abyste tam zrovna neseděli u kávy.

Jídelní lístek přímo láká k rodinnému slavnostnímu obědu.

V současné době celý ten zoufalý provoz nese hrdě označení hotel***, což není už 24 let pravda! Jestli se chcete smát a zároveň plakat, najeďte si na stránky www.jizni-morava.info/tisnov/1_5229_hotel-kvetnice/ . A na webových stránkách www.kvetnice-hotel.cz je historické foto s úhlednou původní zahrádkou a aktuálně se dočtete: Hotel Květnice*** se nachází přímo v centru pěkného městečka Tišnov, které je nazýváno bránou Vysočiny. Pro svou pěknou polohu a kvalitní zázemí je hotel ideální jak pro ubytování v rámci dovolené či pracovní cesty, tak pro pořádání různých společenských a firemních akcí. Hotel disponuje útulně zařízenými jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji s vlastní koupelnou. Celková ubytovací kapacita hotelu je 40 lůžek. Hostům je k dispozici bezplatné parkoviště.

Pokoje: všechny pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnou se sprchovým koutem nebo rohovou vanou, televizí a bezplatným bezdrátovým připojením k internetu. Pokoje mají možnost přistýlky a za příplatek umožňují pobyt domácího mazlíčka. Kromě komfortního ubytování nabízí hotel také dostatek prostoru a samozřejmě kvalitní služby pro pořádání svatebních hostin, rodinných oslav a firemních akcí. K dispozici je restaurace s kapacitou až 90 míst, 2 salonky (15 a 40 míst) a potřebné technické vybavení.

Gastronomie: Samozřejmou součástí hotelu je stylová restaurace, která nabízí pokrmy z tradiční české kuchyně doplněné o pokrmy z kuchyně italské a čerstvé ryby. Vedle stálého jídelního lístku restaurace připravuje také obědová menu a pravidelné kulinářské a společenské akce.

To všechno je jedna lež na druhou a lži pokračují - v okolí Tišnova jsou hrdé billboardy, které se chlubí dvěma hvězdami z televizního pořadu „Ano, šéfe“, ke kterým je nenápadně podobnou barvou přikreslená ještě třetí hvězda. Chudák Zdenda Pohlreich, ten se v Tišnově tehdy v roce 2012 při natáčení nestačil divit! Dnes by mu vzteky opadaly vousy, jaká hrůza se dovolává jeho hodnocení.

Kdyby byl Zdeněk Pohlreich po smrti, tak se v hrobě obrací! Chudák Zdenda, tak se snažil!

Celou situaci lze okomentovat jedině klasickou filmovou hláškou: „chce se mi blejt, velebnosti“. To by ale bylo příliš jednoduché, celé je to trošku složitější.

Hotel Květnice byl nájemní smlouvou s účinností od 7. 5. 1993 pronajat firmě Ekostavby Brno, a.s. na 30 let. Byla stanovena výše nájmu a podmínky užívání, včetně výpovědních důvodů. Následně Ekostavby provedly, zcela objektivně zdařilou, rekonstrukci za skoro 16 milionů korun. V roce 1996 byl vypracován dodatek smlouvy, který ošetřil investici Ekostaveb do cizího majetku a technické zhodnocení ve výši 15 910 639 Kč se začalo umořovat jako část nájemného. A smlouva byla prodloužena na 33 roků, tedy do roku 2026. Zároveň bylo stanoveno, že provoz bude fungovat jako hotel garni *** (pozn.: Hotel je ubytovací zařízení s nejméně 10 pokoji pro hosty vybavené pro poskytování přechodného ubytování a služeb s tím spojených /zejména stravovací/. Člení se do pěti tříd. Hotel garni má vybavení jen pro omezený rozsah stravování (nejméně snídaně) a člení se do čtyř tříd. Na základě Usnesení vlády takto stanovuje Asociace hotelů a restaurací České republiky „Oficiální jednotnou klasifikaci ubytovacích zařízení České republiky kategorie hotel, hotel garni, penzion, motel a botel“). Firma Ekostavby dala celý objekt k provozování do podnájmu panu Miloslavu Staňkovi. No a ten to všechno dovedl úspěšně až do ….. dnešního stavu. Jeho činnost zde nebudeme hodnotit, neboť za hrdiny mluví jejich činy, že.

Věžička radnice se zrcadlí v označení provozu, které již čtvrt století neplatí. Zřejmě dobrá reklama pro firmu Ekostavby Brno.

Odpovědný vedoucí je za něco odpovědný?

A jdeme do finále. V polovině loňského roku se snad na tišnovské radnici někdo probral a začal přemýšlet, jak z toho ven. Bezdůvodné vypovězení smlouvy ale znamenalo převzít zdevastovaný provoz a podle smluvních ujednání uhradit Ekostavbám cca 6 milionů. Ekostavby samy výpověď nedají, protože by od Tišnova dostaly dle smlouvy pouhou 1 korunu.

Nešťastná část budovy, kde je zrušený bufet v současné době boomu rychlého občerstvení! Teď se tam bude chodit na záchod.

Zbývá ještě jednostranná výpověď pronajímatele (města), podle které nájemní poměr zanikne, když nájemce užívá předmět nájmu v rozporu se smlouvou. Tady je třeba uznat, že se město snaží najít důvody. Ovšem ta razance, se kterou umí jindy s ledaským zatočit, tady zatím chybí a je slabá jak druhák z čaje Pigi. Přitom důvody jsou v nájemní smlouvě a všechny jsou pronajímatelem porušeny!

Přimalovaná třetí hvězda jakoby symbolizuje přemalovanou realitu hotelové restaurace.

Nájemní smlouva, odstavec IV., Účel nájmu:
- provozování ubytovacích služeb na ploše odpovídající nejméně dosavadní ploše hotelových pokojů / tj. 31.1.1992/ vyznačené na přiloženém plánku objektu a při zachování nejméně 45 ubytovacích míst (NESPLŇUJE) s tím, že nájemce do 5 let od uzavření smlouvy připraví pokračování rekonstrukce půdních prostor, kde bude na ubytování zajištěno nejméně 15 lůžek (NESPLŇUJE).
- provozování hostinských služeb (NESPLŇUJE)
- provozování doplňkových služeb souvisejících s hostinskými a ubytovacími službami /např. kadeřnické, směnárenské, prodej suvenýrů/, a to pro hosty i veřejnost (NESPLŇUJE)
- to vše na úrovni hotelu garni *** (NESPLŇUJE)
Zde je navíc porušen Živnostenský zákon č. 455/1991 Sb. respektive jeho novela č. 356/1999 Sb. ze dne 9. prosince 1999, kde provozovna určená pro prodej zboží nebo poskytování služeb spotřebitelům musí být trvale a zvenčí viditelně označena také mimo jiné: kategorií a třídou u ubytovacího zařízení, poskytujícího přechodné ubytování. (NESPLŇUJE)

Samozřejmě to nebude tak jednoduché, ale musí se chtít! A pak najít solidního nájemce, kvalitní firmu nebo hotelový řetězec a vrátit hotelu Květnice i městu Tišnovu dřívější lesk.

Tuto kategorii má dle platné smlouvy mít hotel Květnice.

Všichni Tišnováci, kteří zažili hotel Květnici v dobách slávy, kteří tam dali první pivo, slavili maturitní večírek nebo měli rande, zásnuby či pořádali pohřební hostinu, ti všichni čekají na rozhodnutí těch moudrých a zvolených. Zaslechl jsem jednoho místního, jak říká: „ je-li hotel Květnice perla Tišnova, tak proč mně napadá úsloví o házení perel sviním“?  To samozřejmě nebylo hezké! Ale aby se něco stalo, musí představitelé města trošku zvýšit úsilí a rychlost, asi tak z babiččina valčíku na pořádný tanec!

Hotely Garni jsou oblíbené - tedy pokud fungují

Mail Poslat článek
Opinion Přidat názor
Print Tisk článku
Rate Ohodnotit článek
1 2 3 4
Počet hlasů: 1733 , aktualní průměr: 2,5

Počet názorů: 0 Přidat názor
Reakce čtenářů

Související články

 


Gold Banana


AKTUALITY

Inzerce VOX č.13
Požární cvičení v nemocnici Tišnov
Rekonstrukce dětského hřiště v obci Kaly-Zahrada
Konec VOXu
Týdeník TTV - 15.6.2017
Oslavte narozeniny v kuřimském Wellness
Tišnov v divizi - Kanonáda Tišnova uzavřela krajský přebor
Skvělá Ha-kapela znovu na Pernštejně
Inzerce VOX č.12
V Maršově stále aktivní

  

Nejčtenější za posledních 14 dní

Pěstujeme méně známé ovoce CIDO (279)
ˆ kontakty na vydavatele VOXU (263)
Šachový klub Sokol Tišnov - ohlédnutí za sezónou 2001/02 (253)
70. výročí osvobození a konec 2. světové války - Osvobozování Tišnovska dle materiálů Karla Krejčího (247)
WWW stránky a mailové adresy obcí regionu (245)
* * * Důležité telefony v regionu * * * (241)
Konec VOXu (233)
Tišnov v divizi - Kanonáda Tišnova uzavřela krajský přebor (232)
V Maršově stále aktivní (229)Prohledat:

Rozšířené vyhledávání

ARCHIV NOVINOVÝCH VYDÁNÍ VOXU


E-mail
Heslo
Co zasílat ?
 
Počet odběratelů: 12
Úprava odběrů