Gymnázium Tišnov
Mateřské centrum Studánka

Volejbalisté Drásova v Holubicích neuspěli

17.03.2017   vox   Sport   Hodnocení článku: 2,5   Počet zhlédnutí ( 879 )

V sobotu 4. března jsme se v naší hale utkali s posledním celkem tabulky Sokol Střelice a úkol byl jasný – bodovat naplno. Naši hráči do prvního utkání dobře vstoupili a brzy bylo jasné, že postavení hostů v tabulce není náhodné. Jejich hráči výrazně zaostávali ve všech herních činnostech, velké problémy jim činilo naše podání a úvodní set jsme ovládli jednoznačným rozdílem 25:15. Hráčům Střelic budiž přičteno ke cti, že nic nevzdali, v dalších setech bojovali o každý míč a dosáhli čestnějších proher 25:22 a 25:19.

Do odvety vtrhli naši ještě razantněji, dařilo se jim riskantní podání a hra hostů se ocitla v troskách. Utkání postupně ztrácelo charakter druholigového boje a první dva sety skončily nedůstojným rozdílem 25:10 a 25:8. Poté naši poněkud povolili a umožnili střelickým solidní porážku 25:19.

Díky šestibodovému zisku jsme v tabulce poskočili na třetí místo, o týden později nás však v Holubicích čekal souboj s druhým týmem tabulky, místním Sokolem.

V naší výpravě bohužel chyběli nemocní Havlík s Höklem a novopečený otec dvojčat Evičky a Vojtíška Milan Pospíšil. Věděli jsme, že cesta k případnému bodovému zisku vede hlavně přes kvalitní podání na hranici rizika a naopak dobrou přihrávkou eliminovat podání soupeře. To se nám však od začátku utkání vůbec nedařilo. Naši hru charakterizoval velký počet zkažených podání a chyb na přihrávce. Díky bojovnosti i poměrně úspěšnému útoku proti kompaktní obraně se nám však až do druhého TO dařilo držet vyrovnaný stav. Pak však domácí přitlačili na podání, naše hra se zcela rozpadla a výsledkem byla jasná prohra 25:18. Další set, to byl z naší strany nedůstojný výkon. Není co hodnotit, nikomu se nic nedařilo a Holubice si na nás smlsli poměrem 25:11. Ve třetím setu se sice naše hra výrazně zlepšila, osm zkažených podání nám však proti rozjetému soupeři neumožnilo lepší výsledek než porážku 25:21.

Odvetu jsme začali opět katastrofálně. Zkažená či neúčinná podání, hrubé chyby na přihrávce byly příčinou debaklu 25:13. Potom se nám přece jen začalo lépe dařit podání a ukázalo se, že ani domácí přihrávači nejsou bezchybní. Diváci viděli konečně kvalitní a vyrovnaný volejbal a nám se po výhře 23:25 podařilo vyrovnat. V dalším průběhu se jasně potvrdilo, jak důležitou roli hraje v dnešním volejbale podání. Komu se v této činnosti dařilo lépe, ten byl úspěšnější. Po setech 25:17 a 23:25 byl stav 2:2 a šlo se do tie-breaku. Ten začaly opět mnohem lépe Holubice a přes naše výrazné zlepšení v jeho druhé polovině si zasloužené vítězství 15:11 nenechaly utéct. Z Holubic jsme si tedy odvezli pouhý jeden bod, za předvedený výkon jsme si však více nezasloužili.

Letošní ročník druhé ligy zakončíme v sobotu 18. března utkáním s již jistým vítězem naší skupiny Bučovicemi.