KVASARKA NA CESTÁCH
red - red
Hodnocení článku: 2.5
10.08.2001, 11:34:00
Sport

Originální šestimístná koloběžka "Kvasarka", která je majetkem Svazu přátel piva v Adamově, vyrazila první srpnový den až do Berlína. S doprovodným vozidlem se tak osádka vypravila v souvislosti Berlínské pivní míle. V Berlíně bude připraveno k ochutnání 190 druhů piv ze 72 zemí.

Originální šestimístná koloběžka "Kvasarka", která je majetkem Svazu přátel piva v Adamově, vyrazila první srpnový den až do Berlína. S doprovodným vozidlem se tak osádka vypravila v souvislosti Berlínské pivní míle. V Berlíně bude připraveno k ochutnání 190 druhů piv ze 72 zemí. „Nebude tam chybět pochopitelně ani Černá Hora. My si ale pro jistotu vezeme dostatečnou zásobu Kvasaru, protože cesta je dlouhá a žízeň bude ukrutná,“ prohlásil Kamil Vašíček, mluvčí osádky z uvedeného svazu. Koloběžkáři se po Berlínské anabázi budou vracet přes Plzeň do Adamova, kam by měli dorazit v sobotu 11.srpna.
Převážná část trasy Kvasarka Tour 2001, jejíž délka po našem území je asi 360 km, povede po silnicích II. a III. třídy, stranou hustého silničního provozu. Ubytování koloběžců po náročných denních sportovních výkonech bude řešena za hezkého počasí spánkem ve volné přírodě, popřípadě v tábořištích či autokempech.
Pro zajímavost uvádíme několik údajů o koloběžce Kvasarce: její délka je 445 cm, rozchod zadních kol 95 cm, hmotnost 190 kg. Při stavbě koloběžky byly využity některé díly z motocyklu Jawa 250. Maximální rychlost - 83 km/hod. byla dosažena 20.9.1998 při jízdě mezi obcemi Lipůvka a Nuzířov.
Přejeme osádce Kvasarky úspěšné absolvování letošní trasy a hodně pěkných zážitků!

red - red